chrome firefox opera safari iexplorer

У черкаський собор привезли унікальну православну святиню з Греції

12 вересня 2012 о 12:03

Місцем паломництва православних став собор Архiстратига Михаїла в Соборному парку міста. Нині і старі, і малі йдуть до одного з найбільших і найкрасивіших храмів, збудованого за власним проектом митрополита Черкаського та Канівського владики Софронія, аби вклонитися хресту з часткою Честного Древа Животворного Хреста Господнього. Унікальну православну святиню доставили в місто над Дніпром iз далекої Греції.

«Черкаські православні заслужили такий привілей, коли почали вшановувати святого Луку Кримського. Цього видатного чоловіка було приєднано до лику святих за заслуги в медицині, адже він був хірургом від Бога, доктором медицини, став архієпископом Сімферопольським та Кримським», — пояснили «УМ» у Свято–Михайлівському кафедральному соборі. Одна з найважливіших православних святинь пробуде в Черкасах до 2 жовтня.

ДОВІДКА «УМ»

Архієпископ Лука Войно–Ясенецький (в миру — Валентин Феліксович Войно–Ясенецький) народився 9 травня, 1871 року в Керчі. Закінчив медичний факультет Київського університету. До революції працював у земських лікарнях, став професором. На початку 1920–х років з іменем Луки прийняв чернечий постриг і був висвячений на єпископа, кинувши виклик загальному страху перед більшовицьким терором. Архієпископ у 1926 році бував і в Черкасах, бо тут жили його батьки.

Через надумане звинувачення у шпигунстві на користь англійців 12 років провів у таборах. Є автором 55 наукових праць iз хірургії, фізіології, анатомії та 12 томів проповідей. Його скальпель i молитви врятували життя багатьом пораненим бійцям у роки Великої Вітчизняної війни. Помер архієпископ Лука Войно–Ясенецький 11 липня 1961 року у Сімферополі. В 2010 році в цьому місті йому встановили пам’ятник.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути