chrome firefox opera safari iexplorer

Регіонала відмовилися покарати за образу української мови

14 вересня 2012 о 11:09

Печерський райсуд Києва залишив без задоволення позов до регіонала щодо його висловлювань про українську мову. Сам Колесніченко до суду знову не з'явився і свого представника не скерував, пише ZN.UA.

Як повідомляють ЗМІ, засідання відбулося 12 вересня за позовом мешканки Тернополя Галини Пантюхін про захист її честі та гідності у зв'язку з тим, що Колесніченко під час телеефіру образливо висловлювався про українську мову.

Зазначимо, що ні Колесніченка, ані його представників на засіданні не було.

Нагадаємо, раніше Колесніченко заявив, що не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині.

«Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом», — заявив Колесніченко.

Зазначимо, що Колесніченко є співавтором скандального закону про мови.

Додамо, що 12 вересня російська мова стала регіональною в Дніпропетровську. Також у закарпатському місті Берегове, приблизно половина населення якого — етнічні угорці, депутати міської ради затвердили минулого тижня угорську мову як регіональну.

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...