chrome firefox opera safari iexplorer

Україна cтрімко збідніла до рівня 2006 року, – соціологи

21 жовтня 2012 о 09:12

До 2008 року рівень бідності в Україні знижувався, проте криза перервала цю позитивну тенденцію й зараз Україна повернулася на рівень 2006 року.

Про це повідомила старший менеджер Програми розвитку ООН Катерина Рибальченко, пише газета «День».

«Бідними вважаються ті, хто витрачає більш як 60% родинного бюджету на харчування, – зазначає Катерина Рибальченко. – За минулий рік частка таких людей в Україні зросла до 41,5%».

«За останній рік помітно зменшився рівень бідності серед працюючих осіб – з 23,5% до 19,6%. Проте якщо надалі цей показник не падатиме, він може виявитися критичним», – передбачає завідувачка відділу Інституту демографії та соціологічних досліджень Людмила Черенько. «Робота має страхувати від бідності й знижувати ризик до мінімуму, – вважає вона. – Якщо ми говоримо, що 20% – бідні, то це означає що стандарти оплати праці низькі і їх треба міняти». «Якщо це двоє молодих людей, і в них є дитина, то вже дві зарплати треба розділити на трьох, і тоді вони ризикують опинитися нижче межі бідності», – зазначає соціолог.

Бідність серед тих, хто працює, й бідність серед дітей, як вважає Черенько, взаємопов’язані. Торік було зафіксоване падіння рівня бідності серед тих, хто працює, й це, за її словами, позитивно позначилося на дітях. «Рівень бідності в цій групі торік зменшився з 32,7% до 32%», – констатує експерт. – Проте, – за її словами, – спостерігається погіршення ситуації в сім’ях з двома дітьми, де рівень бідності зріс з 40,7 до 42,0%».

«Поки ми не змінимо принципи розподілу, – продовжує Черенько, – ситуація, наприклад, з відносною бідністю ніколи не зміниться. Підняли соціальні стандарти, мінімальні зарплати й пенсії – вивели, здавалося б, людей з бідності. А з відносною бідністю все набагато складніше».

Відповідаючи на запитання про те, які це мають бути принципи, вона сказала, що їй найближче «модель старої Європи», але додала: «...зараз говорять, що її у зв’язку з кризою спіткав крах». «Я вважаю, що там, де розрив у доходах між людьми менше, менше нерівності між ними, там і прогресу в розвитку суспільства буде більше», – переконана Черенько.

Вона розповідає, що прірва між бідними й багатими зростає в світі неймовірними темпами. Африка, наприклад, віддаляється від цивілізованих країн все далі й далі. Цивілізація, за словами науковця, приходить до безвиході в розвитку, оскільки ніхто не знає економічної моделі, яка допоможе з неї вийти.

Нагадаємо, 17 жовтня світ відзначав Міжнародний день боротьби з бідністю.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути