chrome firefox opera safari iexplorer

Книжки Шкляра зникли з полиць магазинів через куріння

24 жовтня 2012 о 11:27
Книжка Василя Шкляра «Залишенець», а також інші, які книгарня «Є» знімала з продажу через фото з цигарками, повернуті на полиці і знову доступні для продажу.

Про це у середу у коментарі «Українській правді. Життя» розповіла директор мережі  ТОВ «Книгарня Є» Катерина Федоренко.

«Ми зараз направили запит до з’ясування цього питання у виконавчий орган захисту прав споживачів і повернули книги на полицю. Вони всі стоять, всі продаються», — сказала Катерина Федоренко.

«Зранку (у вівторок зранку) ми їх намагались зняти, передивлялися все, а потім повернули на полиці», — сказала вона і додала, що зараз все «стоїть на своїх місцях».

Пояснюючи причини вилучення книжок, Катерина Федоренко розповіла: «Я отримала інформацію про те, що має бути перевірка контролюючих органів, вірніше вона навіть десь по Україні проходить, і накладаються великі фінансові санкції. Тому я прийняла рішення тимчасово, до з’ясування обставин, призупинити продаж відповідних книжок, де є ці малюнки з зображеннями цигарок».

На уточнююче запитання, чи могло статись так, що її неофіційні джерела надали недостовірну інформацію і штрафи не накладаються, Федоренко відповіла: «Можливо, це було перебільшення. Зараз у нашій країні таке відбувається, що просто не знаєш…».

«Коли перевірка – це не дуже приємно, коли штрафні санкції, ще й великі, то це взагалі неприємно. Тому що ти наче робиш все правильно, а приходить податкова чи інший орган і тобі пише припис, акт складає і ти нікуди не діваєшся від того, маєш платити», — пояснила вона причину прийняття рішення про тимчасове вилучення книжок з продажу.

У вівторок у коментарі ЛітАкценту Катерина Федоришин повідомила, що «штраф за кожен виявлений факт порушення становить від 30 до 50 тис. грн. Тому нам доводиться вилучати товар із продажу до моменту отримання будь-яких роз’яснень відповідних державних органів».

Як відомо, у вівторок Катерина Федоренко розповіла нам, що книгарня «Є» знімає з продажу книжки, на яких є фотографії з цигарками, щоб уникнути штрафів за пропаганду тютюнопаління. Причиною цього було побоювання штрафних санкцій за пропаганду тютюнопаління.

За її словами, «вже є деякі точки, які постраждали, на які накладено штрафи. Це не наша мережа книгарень».

Водночас директор з розвитку книгарні «Читайка» Вікторія Руденюк у вівторок  розповіла, що стосовно них ніяких дій не було.

«На зараз не маю жодної інформації. В магазині наші адміністратори також чули про це (що знімають з продажу книжки з зображеннями цигарок), але ніяких вказівок чи претензій від адміністрації ринку („Читайка“ знаходиться Петрівці – ред...) до них не було».

Керуючий магазином «Читай город» на Богдана Хмельницького (Київ) Ярослав Волошинтеж повідомив, що нічого не знає про штрафи: «Я вперше про це чую».

У вівторок зранку інформація про вилучення книжок була опублікована у Facebook PR-менеджера Книжкового Клубу «Клуб Семейного Досуга» Івана Лопатченка.

У повідомленні зокрема зазначалось, що «декілька книгарень (!!!) оштрафували за те, що вони продають книжки на обкладинках, яких зображені сигарети. Оштрафували за книжку Василя Шкляра „Залишенець“ (там пан Василь на звороті з цигаркою), за книжку Maksym Kidruk „Навіжені в Мексиці“ (там один з намальованих героїв тримає цигарку) та за книжку Олени Печорної (Olena Serdyuk) „Грішниця“ (героїня на обкладинці з цигаркою)».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути