chrome firefox opera safari iexplorer

ElectUA: Найбільші порушення в день виборів – «каруселі» і тиск на виборців

29 жовтня 2012 о 15:15

Найбільшими порушеннями у день голосування були «каруселі», махінації з позначкою «Вибув» та списками виборців та тиск на виборців, зокрема, на виборчих дільницях в лікарнях.

Такими є дані проекту ElectUA, пише Українська правда.

Згідно з повідомленням, найбільше випадків «каруселей» було зафіксовано у міських «спальних районах» Києва та містах-сателітах, наприклад, у містах Боярка та Ірпінь (Київська область).

А позначки «вибув» часто були відсутні навпроти імен/назв партій, котрі справді вибули з передвиборної боротьби, або навпаки доставлялись навпроти імен чинних кандидатів.

По всій території України фіксувались махінації зі списками виборців та здійснювався тиск на виборців виборчих дільниць у лікарнях.

«На пацієнтів вчинявся тиск, створювались різноманітні перешкоди для волевиявлення виборців, наприклад, до комісії привозили менше бюлетенів, ніж було зареєстровано виборців», — йдеться в повідомленні.

Також в день виборів від 14.30 почались DDOS атаки на веб-ресурси громадських організацій, які ведуть моніторинг виборчих порушень. Зокрема, «поклали» сайти проекту МГО «Інтерньюз-Україна» ElectUA.org, карту порушень ОПОРИ та «Майдан».

Водночас найбільшими порушеннями під час виборчої кампанії, за даними ElectUA, були «чорний піар», адмінресурс, підкуп виборців та залучення неповнолітніх до передвиборчої агітації.

Від початку вересня до 29 жовтня проект ElectUA отримав 1640 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Пік активності надання громадянами інформації про порушення припав на останній день передвиборчої кампанії – 26 жовтня – і безпосередньо на день голосування, коли платформа ElectUA отримала 370 повідомлень про порушення (22,5 % від загальної кількості).

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути