chrome firefox opera safari iexplorer

Гран-прі української «Молодості» отримав грецький фільм «L»

29 жовтня 2012 о 18:45

У Києві після оголошення імен лауреатів завершився 42-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Цілий тиждень, з 20 по 28 жовтня, тривали покази короткометражних та повнометражних ігрових фільмів майже з усіх континентів світу. Гран-прі фестивалю одержав фільм «L» грецького режисера Бабіса Макрідіса, пише ZIK.

Цьогорічна 42-а «Молодість» представила 280 стрічок з більш, ніж 50 країн світу.

Понад 200 світових професіоналів кіно – актори, режисери, продюсери відвідали фестиваль. З-поміж них: відомий російський режисер і кінознавець Борис Хлєбніков, аніматор Теодор Ушев та легендарний кіномитець Лео Каракс.

Серед головних секцій конкурсної програми – студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) та перший повнометражний ігровий фільм.

Гран-прі кінофестивалю одержав фільм «L» (режисер Бабіс Макрідіс, Греція). Картина розповідає про чоловіка, який живе в автомобілі. Його робота – знаходити і приносити найкращий мед для 50-річного нарколептика. Але приходить новий водій, і життя чоловіка повністю змінюється...

Переможця нагородили грошовою винагородою у розмірі 80 000 грн, статуеткою «Скіфський олень» і дипломом журі.

У повнометражному міжнародному конкурсі переміг фільм американського режисера Адама Леона «Жени бабло!».

Найкращим фільмом міжнародного конкурсу короткометражок стала стрічка «О Віллі...» режисерів Емми де Сверф і Марка Джеймса Роле спільного бельгійсько-французько-голландського виробництва.

Нагадаємо, «Молодість» – одна з найбільших спеціалізованих кіноподій України та Східної Європи за версією Міжнародної асоціації кінопродюсерів (FIAPF). Варто зазначити, що кінофестиваль був започаткований ще 1970 року. Тоді він проходив лише два дні і показував короткометражні фільми студентів Київського державного інституту театрального мистецтва.

А вже з 80-х років українці знайомилися з роботами режисерів-дебютантів з Болгарії, Грузії, Вірменії та Росії, часи перебудови стали епохою кінематографістів із країн Балтії, Казахстану, Азербайджану та Німеччини.

Сьогодні «Молодість» – єдиний кінофестиваль в Україні, що з 1991 року входить до рейтингів FIAPF. Саме тут, на київській платформі, представляють найсвіжішу та найактуальнішу кінопродукцію та відтворюють найгучніші події сучасного кінопроцесу – як мейнстрімні, так і експериментальні.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути