chrome firefox opera safari iexplorer

Стріт-арт проект «Прикрасимо наше місто» триває у Черкасах

08 листопада 2012 о 12:10
Соціальний стріт-арт проект «Прикрасимо наше місто» триває у Черкасах протягом місяця. За цей період уже п’ять міських об’єктів отримали нове «вуличне обличчя».

Троє черкаських художників перетворили частину узвозу, що з’єднує два мікрорайони міста, на величезні різнокольорові олівці. Над вуличним малюнком митці працювали протягом п’яти днів. За цей час встигли намалювати десять олівців-велетнів, пише «Радіо Свобода».

«У нас було дуже мало часу, тому що вже мали бути дощі, похолодання. Довелося малювати дуже швидко. Тому ми скористалися формою цих сходів і зробили олівці – начебто самі сходи складаються із велетенських олівців. Це виявилося просто, яскраво. Так, як ми замислювали. Ми хотіли, щоб людям, які йтимуть цими сходами, захотілося усміхнутися», – розповідає художниця Даша Малкова, яка брала участь у розписі сходів.

Утілити фантазії на черкаських вулицях молодим художникам допомагають спонсори. Поки що проект «Прикрасимо наше місто» фінансується лише за кошти меценатів та власне самих митців.

Черкаський художник-графік Денис Ратушний розмалювати стіну на центральній вулиці міста вирішив за власний кошт. Темою свого арт-проекту обрав кінематограф і вже навіть втілив за допомогою пензля, білої та чорної фарби образ генія німого кіно – Чарлі Чапліна.

У планах хлопця – на одній стіні створити серію зображень великих акторів. Після Чапліна, приміром, Денис планує написати портрети Луї де Фюнеса та Аль Пачіно.

«Кіно – це така річ, яка змушує нас замислитися, знайти щось нове, вирости культурно і отримувати натхнення. Культура у місті на низькому рівні, зокрема серед молоді. Для мене це дуже важлива проблема. Я хотів би, щоб люди розвивалися», – розповідає художник.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути