chrome firefox opera safari iexplorer

90 копійок на місяць виділяє держава на медпрепарати для дітей-інвалідів

09 листопада 2012 о 14:41

Держава щомісяця виділяє 90 копійок на медичні препарати для інтернатів, підпорядковані Міністерству соціальної політики. У цих закладах живуть діти-інваліди третього і четвертого ступеню та лежачі.

Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«Як виявилось під час інспекції і моніторингу всіх інтернатних закладів протягом минулого року, найменше фінансування надавалося якраз тим закладам, які потребують найбільшого фінансування. Тобто там, де є найбільш хворі діти, які потребують найбільшої уваги. Для них практично неможливо знайти сім'ю, яка могла б узяти їх на виховання. Скажу для порівняння, на місяць виділялось 90 копійок на медичні препарати для такої дитини. На рік така дитина для державного бюджету коштувала 28 тисяч гривень. Для порівняння, здорова дитина у школі-інтернаті для держави коштує 100 тисяч гривень, у спецшколі — близько 50 тисяч гривень», — розповів Юрій Павленко.

За його словами, у інтернатах для важкохворих дітей немає вчителів.

«Їх взагалі нічому не вчать, просто підтримують їх здоров'я. Тому ми наполягаємо на тому, щоб у штати інтернатів для дітей третього і четвертого рівня захворюваності були введені педагоги. Такі діти можуть бути навчені мінімальним навичкам і використовувати у своєму житті певні знання», — розповів Юрій Павленко.

Наступного року фінансування для дітей-інвалідів збільшиться до 40 тисяч гривень.

«Буквально нещодавно Кабінет Міністрів прийняв рішення і змінив формулу фінансування інтернатних закладів для дітей третього та четвертого рівня захворюваності, підвищивши рівень фінансування у півтора рази. Тобто до 40 тисяч гривень. Ці кошти вже передбаченні у бюджеті на наступний рік і частково вони вже почали виділятися і цього року», — додав він.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути