chrome firefox opera safari iexplorer

Останній тиждень листопада в Україні відзначиться потужним спалахом грипу

15 листопада 2012 о 12:40

На останньому тижні листопада на території України очікується значне збільшення кількості хворих на грип. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав начальник  відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Віктор Ляшко.

Експерт роз’яснив, що циркуляція вірусів грипу до України відбувається зі сходу, а Росії наразі ситуація неспокійна.

«Дивлячись на Російську Федерацію – у двох регіонах вже перевищено епідеміологічні пороги, і враховуючи, що грип та ГРВІ приходить до нас зі східної частини Північної півкулі, то ми очікуємо що станом на 48 тиждень почнеться значний ріст захворюваності», — сказав В.Ляшко.
Наразі з початку епідеміологічного сезону через грип та ГРВІ госпіталізовано 39 тисяч осіб, що свідчить про те, у більшій кількості циркулюють віруси парагрипу.

« Лише за минулий тиждень захворіло 170 тис осіб, що на 4% більше, ніж за попередній звітний тиждень, тобто відмічається певний ріст», — додав В.ляшко.

Нагадаємо, за даними ВООЗ найкращим захистом від грипу визнано вакцинацію. Щеплення від грипу не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Відповідно до Наказу МОЗ від 16.09.2011№595, щеплення від грипу рекомендовані військовослужбовцям, будівельникам, працівникам Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку; особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій; жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

На території України дозволені до використання чотири вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

Як повідомляв УНН, в Україні очікується спалахи грипу A/Каліфорнія/7/2009 (H1N1), A/Вікторія/361/2011 (H3N2), B/Вісконсін/1/2010

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути