Колекція Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького поповнилася стародавньою мапою XVII ст.
Про це пише Експрес.
Директор музею Надія Капустіна вважає, що мапа є унікальним джерелом інформації, що сягає часів запорізького козацтва.
«Мап цього періоду збереглося мало, тим цінніша вона для історії нашого краю — на ній видно 13 порогів і притоки Дніпра, наприклад, Самара», — говорить директор.
У фондах музею нині зберігається 265 різних карт і креслень періоду XVIII — ХХ століть, які дають яскраве уявлення про природу Придніпров'я, історії землеволодіння і економіки, а також місцеву топоніміку.
Нова мапа — найстаріша, вона має латинську назву «Taurika Chersonesus» і колись входила до німецького атласу «Geographiae universellis» — «Загальна географія». Атлас був надрукований у Нюрнберзі в 1681 році видавцем Йоганном Хоффманном, а його упорядник — відомий французький картограф П'єр Дюваль.
Про останнього відомо, що народився він у Абвіле, жив і працював у Парижі. У 1650 р. отримав титул Королівського географа. Найбільшою працею П. Дюваля вважається збірний атлас «Cartes geographiques methodiquement ...», зібраний із мап відомих голландських і французьких картографів XVII століття і невеликої кількості карт самого П. Дюваля. У 1661 р. побачило світ видання «La geographie universelle...» (Париж, 1661) з мапами країн Європи, яке перевидавався багато разів аж до 1712 р. Однією з робіт, що колись входили в цей атлас, і є згадана мапа — виконана вона в техніці «Мідер» з ручним розфарбуванням.
Мапу подарував один із друзів музею — дніпропетровський підприємець Дмитро Піркл. Протягом п'яти років він передав музею ім. Д.Яворницького понад 200 цінних історичних пам'яток, які органічно влилися в музейне зібрання.
Д. Піркл передавав цінні експонати не тільки дніпропетровським музейникам, але й Львівському історичному музею, Музею Івана Гончара в Києві, Українському музеєві в Нью-Йорку, а також Чигиринському національному заповіднику, наприклад, 7 срібних медалей, присвячених гетьманам України. Назагал, розповідають співробітники Дніпропетровського історичного музею, підприємець витратив на поповнення музейних колекцій понад 120 тис. гривень.