chrome firefox opera safari iexplorer

В Асканії-Нова зацвів цілинний степ

21 листопада 2012 о 15:40

Унікальне природне явище цими днями мають змогу спостерігати співробітники й гості біосферного заповідника Асканія-Нова на Херсонщині.

У його східній частині, на території суворо охоронюваного цілинного степу, спершу зацвів, а потім навіть викинув колоски один із представників перистої ковили — ковила українська (на знімку). Завдяки цьому частина степу площею близько 20 гектарів перетворилася на море зі сріблястими хвилями, оспіване в літературі й народних думах.

— Я працюю в Асканії-Нова вже 22 роки, але такого ще жодного разу не бачив. Адже цвітіння ковили зазвичай починається у квітні-травні, і цей цикл на моїй пам’яті не порушувався ніколи, — вражений директор біосферного заповідника кандидат біологічних наук Віктор Гавриленко.

Аномально тепла осінь, яка кілька останніх років приходить на південь України, дарує жителям Херсонщини можливість побачити в жовтні-листопаді цвітіння каштанів, акації й навіть бузку.

Восени нинішнього року в цей час денна температура також сягала 22, а подекуди й 29 градусів тепла. У комбінації з відсутністю нічних заморозків і дощами, які випали після тривалої посухи, вона стала поштовхом для цвітіння ковили.

Фахівці певні: якщо тепла погода протримається ще хоча б пару тижнів, колосся цієї гарної трави встигне навіть дозріти. Хоча ботаніки кажуть, що несвоєчасне цвітіння багаторічним травам, деревам і чагарникам на користь не йде, бо порушує звичний для рослин період спокою, і перезимувати їм стає складніше.

Розділи: Довкілля

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути