chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки

26 січня 2011 о 19:43

Національний банк України ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Володимир Кротюк.

«Ці монети перестали бути мірою вартості, мірою накопичення. Практично ми їх додаємо і вже 4-5 років вони не повертаються в банківську систему, в обіг», – сказав він, зазначивши при цьому, що на виготовлення цих монет витрачаються значні кошти.

НБУ вирішуватиме питання вилучення цих монет спільно з Кабінетом Міністрів України. На даний момент проводяться відповідні узгодження даного процесу з урядовими структурами.

Водночас, Національний банк України вивчає доцільність введення в обіг купюри номіналом 1000 гривень.

«Поки що ми здійснюємо аналіз, чи достатньо у нас на сьогодні існуючих номіналів. Якщо результати аналізу покажуть, що є необхідність випуску банкноти номіналом 1000 гривень, то будемо вносити пропозиції. Поки таке рішення не ухвалене, і пропозиції такі не вносилися», — сказав В.Кротюк.

За його словами, НБУ планує у 4-му кварталі ц.р. випуск банкнот номіналом 200 гривень з удосконаленою системою захисту, при цьому істотних змін у дизайні банкноти не передбачається.

Що стосується удосконалення захисту на перспективу, то В.Кротюк зазначив, що Нацбанк, спільно з іншими центральними банками, планує використовувати спеціальний елемент, який зробить неможливим копіювання банкноти на принтері.

«У нас на 1 млн. банкнот 5 підробок. Якщо узяти ЄС, то там 67 підробок на 1 млн. банкнот. У нас 99,5% підробок — це підробки на принтерах, сканерах, мається на увазі, не на друкарському устаткуванні», — сказав В.Кротюк.

За його словами, у міжнародній практиці прийнято один раз на 4-5 років переглядати системи захисту банкнот.

Нагадаємо, на сьогодні у грошовому обігу України знаходяться банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 гривень.

За матеріалами УНІАН

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути