chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах «пресують» одне з найпопулярніших видань

22 листопада 2012 о 15:03

У Черкасах у вівторок ледь не закрили приватне видавництво «Республіка» — єдине потужне підприємство в області, де друкується чимало місцевих газет, зокрема й одна з найтиражніших та найсміливіших — «Вечірні Черкаси», яка подеколи не боїться критикувати владу.

Позапланова перевірка роботи цього підприємства тривала майже цілий день. Станіслав Журило, головний редактор «Вечірніх Черкас» і власник «Республіки», підозрює, що перевіряльники мали на меті закрити видавництво під будь–яким приводом, аби зірвати випуск газет. А оскільки, каже він, усі порушення, виявлені інспекторами під час попередньої планової перевірки, було усунуто, причин для закриття нині знайти не вдалося. «Інспектори ходили днями від розетки до вогнегасника, шукаючи порушень. Журналісти місцевих видань, які були запрошені проконтролювати діяльність держ­службовців, не дали їм сфальсифікувати результати перевірки. Тож перевіряльники за цілий день опломбували дві розетки, на око визначивши, що вони «розміщені на легкозаймистих матеріалах», — розповідає «УМ» Станіслав Журило. На його думку, перевіряльники стали знаряддям у руках обласної влади, яка «проводить роботу над помилками», програвши вибори в Черкаській області та, відповідно, розлютивши правлячу партію .

До слова, «Вечірні Черкаси» недавно опублікували інтерв’ю з колишнім «губернатором» краю Вадимом Льошенком, який досить критично висловився на адресу нинішнього голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба. «Це роздратувало посадовця, який звик, щоб його преса хвалила, звик бачити на одній сторінці 3–4 свої фотографії і хвалебні матеріали, що нагадує культ особи», — каже депутат Черкаської міської ради Валерій Воротник.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути