chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах «пресують» одне з найпопулярніших видань

22 листопада 2012 о 15:03

У Черкасах у вівторок ледь не закрили приватне видавництво «Республіка» — єдине потужне підприємство в області, де друкується чимало місцевих газет, зокрема й одна з найтиражніших та найсміливіших — «Вечірні Черкаси», яка подеколи не боїться критикувати владу.

Позапланова перевірка роботи цього підприємства тривала майже цілий день. Станіслав Журило, головний редактор «Вечірніх Черкас» і власник «Республіки», підозрює, що перевіряльники мали на меті закрити видавництво під будь–яким приводом, аби зірвати випуск газет. А оскільки, каже він, усі порушення, виявлені інспекторами під час попередньої планової перевірки, було усунуто, причин для закриття нині знайти не вдалося. «Інспектори ходили днями від розетки до вогнегасника, шукаючи порушень. Журналісти місцевих видань, які були запрошені проконтролювати діяльність держ­службовців, не дали їм сфальсифікувати результати перевірки. Тож перевіряльники за цілий день опломбували дві розетки, на око визначивши, що вони «розміщені на легкозаймистих матеріалах», — розповідає «УМ» Станіслав Журило. На його думку, перевіряльники стали знаряддям у руках обласної влади, яка «проводить роботу над помилками», програвши вибори в Черкаській області та, відповідно, розлютивши правлячу партію .

До слова, «Вечірні Черкаси» недавно опублікували інтерв’ю з колишнім «губернатором» краю Вадимом Льошенком, який досить критично висловився на адресу нинішнього голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба. «Це роздратувало посадовця, який звик, щоб його преса хвалила, звик бачити на одній сторінці 3–4 свої фотографії і хвалебні матеріали, що нагадує культ особи», — каже депутат Черкаської міської ради Валерій Воротник.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути