chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні вперше в історії українка розпочне боротьбу за шахову корону

27 листопада 2012 о 11:01

У Ханти-Мансійську (Росія) сьогодні, 27 листопада, буде зіграно першу партію фіналу чемпіонату світу з шахів серед жінок за нокаут-системою, в якому українка Ганна Ушеніна з Харкова зустрінеться з екс-чемпіонкою світу Антуанетою Стефановою з Болгарії.

Зазначимо, що українка вперше в історії незалежності нашої держави вестиме безпосередню боротьбу за чемпіонську світову корону з шахів.

Нагадаємо, у півфіналі 27-річна Ганна Ушеніна обіграла на тай-брейку китаянку Цзю Веньцзюнь – 1,5:0,5 (дві основні партії закінчилися внічию), а чемпіонка світу 2004 року, болгарка Антуанета Стефанова, у своєму півфіналі в двох основних партіях перемогла Харик Дронаваллі з Індії з рахунком 1,5:0,5.

Учора на чемпіонаті світу був вихідний. А сьогодні, 27 листопада, відбудеться перша з чотирьох основних партій. Саме стільки передбачено у фіналі. Нагадаємо, на всіх попередніх стадіях основних партій було дві.

У разі нічийного рахунку після чотирьох основних партій, переможця визначить у суботу, 1 грудня, тай-брейк – дві партії з контролем 25 хвилин + 10 секунд на хід. Якщо рахунок залишається рівним, то граються ще дві партії з контролем 10 хвилин + 10 секунд. Якщо і вони не виявлять переможця, то проводяться ще дві бліцпартіі (5 хвилин + 3 секунди). Нарешті, якщо і тоді рахунок залишиться рівним, то грається «Армагеддон» (5 хвилин у білих, 4 у чорних, з додаванням трьох секунд на кожний хід, починаючи з 61-го ходу, нічия на користь чорних).

Довідка

Шахи. Жінки

Чемпіонат світу по нокаут-системі

Ханти-Мансійськ (Росія). КТЦ «Югра-Класік»

11 листопада – 2 грудня

Фінал. 27–30 листопада (чотири основні партії)

Ганна Ушеніна (Україна, 2452) – Антуанета Стефанова (Болгарія, 2491).

Джерело: ZIK
Розділи: Спорт в Україні

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути