chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві пройде «Свічкова хода»

29 листопада 2012 о 09:06

29 листопада о 17:00 в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом у столиці відбудеться щорічна акція «Свічкова хода-2012», повідомляє прес-служба КМДА.

У рамках заходу відбудеться інтерактивний флеш-моб – свічкова інсталяція на сходах Українського Дому. Волонтери, патронажні сестри Червоного Хреста, учасники Всеукраїнського молодіжного форуму «Не дай СНІДу шанс!» та всі охочі зможуть долучитися до запалення свічок та викладання їх у формі «червоної стрічки», що є загальновизнаним символом взаєморозуміння та підтримки людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.

У Київській міській організації Товариства Червоного Хреста інформують: темпи зростання захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні є одними з найвищих у світі. З 1994 року кількість хворих щорічно збільшується на 25-30%. Фахівці прогнозують, що за такої тенденції до 2014 року ВІЛ-позитивний статус матимуть близько 800 тис. українців, тобто 3-3,5% дорослого населення України. Таким чином, смертність від наслідків СНІДу становитиме третину випадків серед причин смертності всіх чоловіків віком від 15 до 49 років і майже 50% жінок цієї вікової групи.

Уперше Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом відзначили 1 грудня 1988 року. До нині головною метою акції є об’єднання й порозуміння, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, подолання стигми та дискримінації щодо тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом. 

Також організатори прагнуть привернути увагу молоді, проінформувати громадськість про шляхи передачі ВІЛ та наголосити на необхідності в проходженні тестування.

Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути