chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вже не залишилося експортної пшениці

04 грудня 2012 о 10:05

На 3 грудня 2012 року з України вивезено максимально допустимий обсяг пшениці — 5,5 млн тонн.

Про це повідомили повідомили у Мінагропромі, передає «Комерсант-Україна».

Аграрний міністр Микола Присяжнюк заявив, що будь-які обмеження на експорт цієї культури міністерство вводити не планує.

За його словами, граничний обсяг вивозу все ж буде вище, але «не більше, ніж на 2-3%».

Тобто експорт становитиме приблизно 5,6-5,7 млн тонн.

Присяжнюк розповів, що зараз в українських портах довантажуються кілька останніх суден із пшеницею.

Вони будуть безперешкодно випущені, щоб не зірвати укладені раніше контракти, пообіцяв міністр.

Трейдери вже призупинили закупівлю пшениці на внутрішньому ринку і продаж її на експорт, повідомив директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку міністерства Віталій Саблук.

«Ми очікуємо, що зернотрейдери не будуть більше експортувати пшеницю, як ми і домовлялися. А замість цього вони займуться експортом кукурудзи та інших культур», — зазначив Саблук.

Які санкції можуть бути в разі спроб експорту, в міністерстві не уточнюють.

Призупинення закупівлі та вивезення пшениці з України заморозили ціну на внутрішньому ринку, говорить аналітик ІК Dragon Capital Тамара Левченко.

«Експортована в жовтні-листопаді пшениця поставлялася за раніше укладеними контрактами. Але за цей час ціни на пшеницю в Україні практично не змінювалися і знаходилися на рівні в 256 доларів за тонну. А у вересні, коли закупівлі ще здійснювалися, її вартість зросла з 245 доларів до 257 доларів за тонну», — розповіла аналітик.

Зараз трейдери переключилися на кукурудзу і сою.

Це не могло не відбитися на вартості даних культур.

Якщо на початку жовтня кукурудза коштувала 233 доларів за тонну, то на початку листопада – 243 доларів, а зараз – 255 доларів.

Навесні наступного року експорт пшениці може бути відновлений.

«У квітні, коли ми будемо розуміти, з якими результатами вийшли із зими, ми плануємо повернутися до питання можливого збільшення обсягів вивезення пшениці», — повідомив Присяжнюк.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути