Відповідно до звичаїв, які зараз приходять в Україну, святкування Різдва Христового зводиться до встановлення ялинки, буйного застілля (часто з пиятикою) та обміну подарунками, частіше за все повністю залишаючи поза увагою безпрецедентну в історії людства подію приходу Бога у світ.
Про це йдеться у зверненні Глав християнських Церков щодо відзначення релігійних свят, прийнятому під час зустрічі 28 листопада 2012 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Крім цього, схиблена сучасна інтерпретація Дня усіх святих, що отримав назву Геловін, на сьогодні супроводжується переодяганням в персонажів нечистої сили та мерців, запаленням лиховісних світильників – є справжнім окультизмом, який цілком протилежний євангельським засадам.
Відзначення «Івана Купала», що з’явилось у наслідок змішання християнського свята Різдва Івана Хрестителя із язичницькими традиціями, можна назвати дійсним проявом сучасного ідолопоклонства, – наголошується у Зверненні. Глави Церков вважають, що “купальські” святкування не повинні мати права на існування, адже служіння творінню замість Творця є порушенням Божої заповіді, а отже – великим гріхом.
Також комерціалізація та традиція громадського святкування Дня святого Валентина не мають нічого спільного із справжнім його змістом. Характерним стає зростання цін на квіти та масовий продаж тематичної подарункової продукції.
“Не останню роль в цьому процесі відіграють вади сріблолюбства та особистої наживи, адже тенденції цінової політики на ринку певних товарів та послуг прозоро про це свідчать. Усі ці спотворені способи відзначення вищезгаданих свят зовсім не відповідають християнським, адже підмінюють справжні християнські цінності людськими пристрастями”, – зауважують глави Церков.
Підсумовуючи, ієрархи Церков закликали віруючих і усіх людей доброї волі відповідальніше ставитись до відносин з Господом, плекати гідні людські взаємовідносини, повагу до власного історичного коріння та добрих традицій. “Лише будуючи українське суспільство на принципах Божої Істини, любові та взаємоповаги, ми можемо досягти справжнього розквіту Української Держави”, – наголошується у зверненні.
Під час зустрічі, що відбулась під головуванням Старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка, глави християнських Церков також прийняли звернення до новообраних парламентарів Верховної Ради України сьомого скликання та до Конституційної Асамблеї.
Окремо учасники зустрічі розглянули ситуацію із поправками до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»(законопроект № 10221) та констатували кризу порозуміння влади та суспільства, в тому числі у сфері державно-церковних відносин.
У зустрічі взяли участь глави та уповноважені представники таких Церков:
Церква християн віри євангельської України;
Українська Греко-Католицька Церква;
Українська Православна Церква – Київський Патріархат;
Українська Православна Церква (в єдності з Московським патріархатом);
Всеукраїнський Союз об’єднань євангельських християн-баптистів;
Римсько-Католицька Церква в Україні;
Українська Християнська Євангельська Церква;
Братство незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України;
Українська Лютеранська Церква.