chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заборонили продаж і прийом трьох популярних ліків

11 грудня 2012 о 14:25

Державна служба з лікарських засобів своїми розпорядженнями від 10 грудня 2012 року тимчасово заборонила в Україні реалізацію (торгівлю) та вживання трьох медичних препаратів:

— Мукалтин (таблетки по 50 мг № 10 у контурних упаковках серії 420412 виробника ДНЦЛЗ),
— Панкреатин-Здоров'я (таблетки, вкриті оболонкою, № 10, в блістерах, серії 590611, 620911, з маркуванням виробника Фармацевтична компанія Здоров'я, м. Харків),
— Ранітидин (вкриті оболонкою таблетки, по 150 мг № 10 серії 20112, з маркуванням фармкомпанії Здоров'я, м. Харків).

Як повідомляє прес-служба відомства, суб'єктам господарювання, які зберігають, реалізують і застосовують дані лікарські препарати, слід терміново перевірити наявність цих коштів. При знаходженні препаратів їх слід вилучити з продажу шляхом поміщення в карантин.

Серед причин вилучення протизастудного засобу Мукалтин називається невідповідність препарату вимогам нормативної аналітичної документації за показником «Опис. Розпад». Причина заборони Панкреатину (ліки проти травних розладів і панкреатиту) і Ранітидину (препарат для лікування виразкової хвороби шлунка) — перебування їх у незаконному обігу на складах, які не мали ліцензії на оптову торгівлю.

Нагадаємо, 10 грудня вступив в дію наказ Міністерства охорони здоров'я України, що забороняє рекламу 327 лікарських препаратів, у тому числі популярних знеболюючих, протизастудних ліків і препаратів для схуднення.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути