chrome firefox opera safari iexplorer

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових

  • Полтавська область, м. Гадяч, пл. Соборна, 11
Варто побачити: статуетка «Єгиптянка» – особиста річ Лесі Українки, яку вона привезла до Гадяча після подорожі до Єгипту; фрагмент вишивки чоловічої сорочки зробленої руками Лесі Українки; скіфська амфора III-II ст. до н.е.; меблевий гарнітур ручної роботи кінця XVIII - поч. XIX ст. (дуб.)
Про музей:

Музейна справа у Гадяцькому районі тісно пов’язана з діяльністю славних земляків: Лесі Українки, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Михайла Драгоманова.

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових є однією з скарбниць духовності. Створений у 1991 році, розпочав роботу у вересні 1995 року.

У музеї нараховується 171 експонат. В основному це експонати, які глибоко розкривають гадяцький період життя і творчості родини Драгоманових.

Музей тісно співпрацює з навчальними закладами міста та району, місцевими художниками, товариством «Просвіта» та іншими організаціями. Форми роботи з відвідувачами різноманітні: екскурсії, виставки, уроки-лекції, зустрічі з творчими людьми, що сприяють духовному відродженню, естетичному вихованню та задоволенню культурних потреб населення.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...