chrome firefox opera safari iexplorer

У київському ботсаду відкриється унікальний «Корейський сад»

24 грудня 2012 о 09:46

На території Національного ботанічного саду ім. Гришка НАН України планується 27 грудня урочисте відкриття нової ділянки «Корейський сад», який наразі буде другим у світі і єдиним на пострадянському просторі.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт turystam.in.ua.

В експозиції «Корейський традиційний сад» представлена копія павільйону (пагоди), в якому бували корейські королі. «Зовнішній вигляд цього павільйону схожий на павільйон „Аер’юнджун“, що знаходиться в Палаці Чангдук у Сеулі, в Кореї. „Аер’юн“ в дослівному перекладі означає „Любов до лотоса“, який символізує благородну вдачу корейських учених мужів, котрі зберігали дух і мужність перед обличчям небезпеки. 1997 року Палац Чангдук був визнаний ЮНЕСКО частиною світової культурної спадщини», — зазначається в повідомленні.

Важливою складовою «Корейського традиційного саду» є корейська брама. Вона побудована в традиційному корейському стилі з символом «тегеук» (символ інь-янь).

В експозиції буде представлене розмаїття рослинного світу Кореї. Національним символом Республіки Кореї є квітка гібіскуса (Мугунхва). Крім того, ряд цінних видів флори Кореї збагатить експозиційно-колекційні фонди ботанічного саду.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути