chrome firefox opera safari iexplorer

У новому році пройде повноцінний Гоголь–fest 

25 грудня 2012 о 16:22

В останні дні 2012 року засновник театру «Дах» та президент мистецького фестивалю Гоголь–fest Владислав Троїцький не підбиває підсумки, а з головою пірнає у рік наступний. На зустрічі з журналістами режисер розповів, що невизначеності з Гоголь–фестом уже не буде: фестиваль–2013 відбудеться: з 13 по 22 вересня митці, музиканти та театрали зберуться під одним дахом, аби знову «запалити голову Гоголя» та поділитися прекрасним з усіма бажаючими.

Останній Гоголь–fest відбувався у дещо диких умовах закинутої промзони на Видубичах. Дійство зробили фактично за місяць на голому ентузіазмові. Тепер же організатори мають повноцінні дев’ять місяців, аби «виносити» новий фестиваль. Ще одна хороша новина — на Гоголь–fest  повернеться міжнародний театральний майданчик. Після цьогорічного безгрошового Гоголь–fest Владислав Троїцький зізнався, що принцип толоки, коли всі потроху вносять свою частку до створення, переконав його у тому, що можливо все — аби були бажання та енергія. «Я не дуже вірю в нашу державу. Не хочу знову йти просити і принижуватись. Наступного року робимо самі, а ресурси на співпрацю iз зарубіжними гостями знайдемо, це не проблема». Шукати нової прописки «шостому Гоголю» не доведеться: покинутий завод металоконструкцій на Видубичах ідеально підходить.

На квітень 2013 року планується відкриття полідисциплінарного культурно–освітнього центру ArtKlaster. Мета проекту — створення постійного центру для розвитку різних напрямів сучасного мистецтва та підтримки молодих талантів, а також обміну досвідом та налагодження міжнародних контактів. Після першого етапу реконструкції центр працюватиме у тестовому режимі. До вересня відкриють мюзик–хол, спеціалізований кінотеатр, великий зал для виставок та концертів, репетиційний зал, а також універсальний павільйон, де будуть розташовані галереї та майстерні. Вже по завершенні Гоголь–fest завод закриють на повну реконструкцію, а навесні 2014 року територію у 27 тисяч квадратних метрів представлять повністю оновленою. Як запевнили організатори, майбутній ArtKlaster — це театральні та музичні майданчики, де формуватиметься нова музика та режисура, бібліотеки, галереї, кінотеатри, парки та кафе. «За структурою облаштування промзони в більшості країн Європи функціонує понад 10 центрів. На культурній карті Європи є більше 60 таких майданчиків, Україна ж там поки не представлена», — розповів відповідальний за розробку центру Дмитро Ярошенко, актор та сценограф театру «Дах».

А ТИМ ЧАСОМ...

Театр «Дах» повернувся з гастролей у Парижі. Вони закінчились 15 грудня і пройшли більш ніж успішно. У легендарному театрі Де Ля Віль «дахівці» відіграли нову виставу «Вій» п’ять разів, і всі п’ять при повному аншлагові. З 28 по 7 грудня у театрі Silvia–Monfort українці показували «Короля Ліра». Театральний оглядач паризького видання Le Nouvel Observateur у своїй рецензії назвав «Короля Ліра» у виконанні театру Троїцького «фантастичним язичницьким ритуалом». Паризька театральна спільнота пророкує «Дахові» майбутнє «справжнього бренду Східної Європи».

Українського глядача «дахівці» без уваги не залишать. Виставу «Вій», що пройшла з успіхом у Парижі, покажуть у Києві 24 січня на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Франка.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути