chrome firefox opera safari iexplorer

Національний книжковий фонд на межі знищення

27 грудня 2012 о 11:23

Національний книжковий фонд Книжкової палати України ім. Івана Федорова знаходиться на межі знищення. Через те, що влада не виділила гроші на закінчення робіт із заміни системи кондиціонування температура у книгосховищі опустилася до недопустимої для збереження книжок позначки: — 2º С.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця.

У Держбюджеті на 2012 рік на проведення робіт із зміни кондиційного устаткування були виділені кошти у сумі близько 7 млн. грн. Роботи проводились поетапно: виконавець робіт демонтував стару кондиційну систему та почав установку нової. Проте фінансування припинилося і роботи теж. Тому книжкові фонди національного надбання знаходяться в приміщеннях при температурі -2 º С, що нищить книжки.

«Я обурений тим, як бездумно влада нищить надбання культурної спадщини. Адже якщо книги зберігають при такій температурі, зрозуміло, що вони зіпсуються і відновити їх буде не можливо», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що Книжковій палаті виплатили кошти в сумі 4 млн. грн., інші гроші — майже 3 млн. – досі не перераховані на рахунок установи.

«З яких причин припинилося фінансування робіт, не зрозуміло. Якщо кошти бюджетом передбачені, то роботи мають бути профінансовані, особливо враховуючи небезпеку для книжкового фонду», — заявив О.Бригинець.

Депутат звернувся до Прем’єр-міністра М. Азарова з вимогою терміново виділити кошти, передбачені на фінансування робіт по заміні кондиційного устаткування у Книжковій палаті України імені Івана Федорова, поки книжки ще можна врятувати.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути