chrome firefox opera safari iexplorer

2013 рік в Україні оголосили Роком дитячої творчості

28 грудня 2012 о 13:00

Президент України Віктор Янукович підписав указ про оголошення 2013 — Роком дитячої творчості.

Про це повідомив уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко на брифінгу в п'ятницю, інформує кореспондент УКРІНФОРМу.

«2013 рік Президентом України Віктором Януковичем оголошено Роком дитячої творчості. Президент підписав відповідний указ», — сказав Павленко.

За його словами, Глава держави зобов'язав Кабінет міністрів України до 1 лютого розробити та затвердити план заходів до Року дитячої творчості, а облдержадміністрації здійснити відповідні заходи.

«На переконання Президента, 2013 рік має стати поштовхом для розвитку і модернізації позашкільної освіти, створення ефективної системи виявлення і реалізації талантів, підтримки їх творчих, інтелектуальних, спортивних досягнень, вдосконалення виховної роботи з дітьми та організації змістовного дозвілля», — відзначив уповноважений.

За словами Павленка, Президент наголошує на необхідності розвивати дистанційну освіту, запровадження нових методик роботи. Крім того, наголошується на необхідності забезпечення дієвого механізму контролю за комерційними закладами позашкільної освіти, оскільки зараз такого контролю не існує, а також підвищення статусу і професійного рівня педагогів позашкільних закладів.

«Окремо ставиться завдання — будівництво нових і проведення капітальних ремонтів позашкільних закладів освіти. Аналіз, який був здійснений уповноваженим Президента з прав дитини показав, що близько 50 % закладів позашкільної освіти потребують капітального ремонту, тобто їхні будівлі часто несуть реальну загрозу життю і здоров'ю дітей», — зазначив Павленко.

Він також додав, що Президент окремо ставить завдання перед Кабінетом Міністрів удосконалити державну цільову соціальну програму розвитку позашкільної освіти, прийняту до 2014 року.

Павленко підкреслив, що протягом тривалих років рівень охоплення позашкільною освітою в Україні не зростав і залишається на рівні близько 37- 40 % від загальної кількості дітей. При цьому з 4,5 тисяч закладів позашкільної освіти 85 % знаходяться у великих містах, в той час як лише 15 % позашкільних закладів є у сільській місцевості та невеликих містах.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути