chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хворі на соціальний мазохізм, — психолог

29 грудня 2012 о 14:57

Демонстративна увага до сумнівних персонажів свідчить про соціальний мазохізм в українському суспільстві. Про це говорить соціальний психолог Олег Покальчук.

«Спроба перевернути вісь добра і зла, розкачати човен, затанцювати у карнавалі, де все поставлено з ніг на голову, — для цього він і карнавал. Зараз маятник віри і цінностей впевнено пішов в інший бік», — розповів він «Дзеркалу тижня», коментуючи увагу, яке було приділено в цьому році ряду жорстоких злочинів (вбивства Оксани Макар, охоронців ТРЦ

«Якщо установка на розумне, добре, вічне і позитивних громадських діячів за останні 20 років не дала нічого, крім досвіду, незатребуваного з причини масової недоумкуватості, то народ почав замислюватися: може, варто поставити свічку в іншому місці? Якщо персонажі з крилами і німбами своєї місії не виконали, то, може, варто вклонятися іншим, пошукати головного лиходія? Але не повного бяку, а трохи романтичного антигероя», — вважає Покальчук.

За його словами, будь-який застій чогось призводить до деформації — або кордонів зовнішньої структури, або ущільнення внутрішнього середовища, змін в морфології.

«Оскільки структура у нас зламатися або луснути не може (товариство не може зрости в силу жорстких рамок, в т.ч. і зовнішніх у вигляді Сходу і Заходу, яких така ситуація влаштовує), то з'являється ущільнення середовища. І як при всякому опорі матеріалу, на певному рівні високого тиску виникають інші молекулярні зв'язки і починаються різні физико-хімічні процеси іншого порядку», — зазначив він.

Пошук антигероя, на думку психолога, явище того ж порядку. «Якщо його дійсно знайдуть природним шляхом, з народного середовища, то всі ми швидко зрозуміємо, у чому початковий зміст слова „радикалізм“. Але такі довго не живуть», — упевнений Покальчук.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути