chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначать 75-річчя від дня народження Василя Стуса

09 січня 2013 о 14:55

З нагоди відзначення 75-річчя від дня народження Василя Стуса 11 січня о 15:00 у Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття виставки «Нутр українського сумління», повідомляє сайт КМДА.

Протягом місяця на виставці експонуватимуться матеріали з колекцій Музею книги і друкарства України, відділу рукописних фондів та текстології, бібліотеки Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України, Національного музею українського народно-декоративного мистецтва, а також архівів Дмитра Стуса та Василя Овсієнка.

У програмі відкриття: прослуховування фонозапису з голосом Василя Стуса, виконання пісень на його слова заслуженим артистом України Тарасом Компаніченком, виступ хору «Гомін» під керівництвом лауреата Шевченківської премії Леопольда Ященка.

Виставка триватиме до 10 лютого 2013 року у Музеї книги і друкарства України за адресою вул. Лаврська, 9, корпус 9.

Нагадаємо, Василеві Стусу, дисиденту, талановитому поету, якого радянська система згноїла у своїх концтаборах, 6 січня 2013 року могло би виповнитися 75 років...

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути