chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі започаткували фестиваль Різдвяної куті

10 січня 2013 о 11:23

Учора на центральному майдані обласного центру було встановлено величезну (спеціально виготовлену для такої події) макітру, в якій приготували аж 1300 літрів різдвяної куті.

Таку кількість цієї святкової страви відразу ж було зареєстровано як рекорд у номінації «Кулінарія. Розміри» Книги рекордів України.

Відповідний диплом із констатацією факту одержала Тернопільська облдержадміністрація, яка й організувала дійство.

Це стало центральною подією започаткованого в Тернополі фестивалю різдвяної куті, у програмі якого також була дегустація найрізноманітніших рецептів головної різдвяної страви з кожного району області. Проте кращу з–поміж них організатори вирішили не визначати, мотивуючи тим, що кожна, мовляв, оригінальна і смачна по–своєму.

Натомість на фестивалі вперше провели конкурс на кращу Різдвяну зірку, віддаючи данину давнім народним традиціям щодо виготовлення цього святкового символу, з яким колядники ходили від хати до хати.

«Це зараз можна купити таку річ, натиснути на кнопку, і буде і світитися, і крутитися, і музика грати, а в давнину це було справжнє мистецтво, і за виготовлення такої зірки сільські майстри бралися задовго до Різдва», — розповів заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч.

Свої Різдвяні зірки представляли фольклорні колективи з усіх районів області. Вони ж тішили глядачів виступами вертепів.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути