chrome firefox opera safari iexplorer

Під час фестивалю у Тернополі приготують 1300 кг куті

28 грудня 2012 о 14:34

У Тернополі в межах обласного свята «Нова радість стала» започаткують фестиваль куті.

Як повідомив IA ZIK заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч, проведуть дійство 9 січня 2013 року.

Учасники заходу о 13.00 зберуться біля катедрального собору Непорочного Зачаття Діви Марії та пішою ходою вирушать до Театрального майдану. Саме там о 14.00 стартує новий для Тернопілля фестиваль.

«Окремим і центральним елементом свята буде найбільша в Україні макітра з кутею на 1300 літрів. На приготування куті піде 300 кг пшениці, по 50 кг меду, маку та горіхів, 30 кг родзинок та інші традиційні продукти», – розповів Петро Гоч.

Крім великої макітри куті, оригінальні рецепти її приготування представлять усі райони області. Також на Театральному майдані розгорнуть польові кухні, в яких варитимуть узвар. Усі страви будуть безкоштовними.

Поки учасники та гості куштуватимуть кутю та узвар, їх звеселятимуть місцеві фольклорні колективи. Вони ж візьмуть участь в конкурсі різдвяних зірок.

На переконання Петра Гоча, фестиваль куті в Тернополі стане традиційним, а найкращі рецепти видадуть окремою збіркою.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути