chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі започаткували фестиваль Різдвяної куті

10 січня 2013 о 11:23

Учора на центральному майдані обласного центру було встановлено величезну (спеціально виготовлену для такої події) макітру, в якій приготували аж 1300 літрів різдвяної куті.

Таку кількість цієї святкової страви відразу ж було зареєстровано як рекорд у номінації «Кулінарія. Розміри» Книги рекордів України.

Відповідний диплом із констатацією факту одержала Тернопільська облдержадміністрація, яка й організувала дійство.

Це стало центральною подією започаткованого в Тернополі фестивалю різдвяної куті, у програмі якого також була дегустація найрізноманітніших рецептів головної різдвяної страви з кожного району області. Проте кращу з–поміж них організатори вирішили не визначати, мотивуючи тим, що кожна, мовляв, оригінальна і смачна по–своєму.

Натомість на фестивалі вперше провели конкурс на кращу Різдвяну зірку, віддаючи данину давнім народним традиціям щодо виготовлення цього святкового символу, з яким колядники ходили від хати до хати.

«Це зараз можна купити таку річ, натиснути на кнопку, і буде і світитися, і крутитися, і музика грати, а в давнину це було справжнє мистецтво, і за виготовлення такої зірки сільські майстри бралися задовго до Різдва», — розповів заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч.

Свої Різдвяні зірки представляли фольклорні колективи з усіх районів області. Вони ж тішили глядачів виступами вертепів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути