chrome firefox opera safari iexplorer

Ліквідовано відділ реставрації стародруків бібліотеки Львівського університету

18 січня 2013 о 10:03

У науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка ліквідували відділ реставрації стародруків.

Про це повідомив проректор із науково-педагогічної роботи ЛНУ Володимир Кирилич, пише galinfo.

Як розповів проректор, 27 вересня 2012 року вийшов наказ міністра освіти про типову структуру бібліотек вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації.

Відповідно до наказу, вишу доведеться ліквідувати деякі підрозділи бібліотеки і звільнити третину її працівників. Серед відділів, які не передбачені новою, універсальною для всіх вишів структурою, опинився й відділ реставрації стародруків.

«У цьому відділі працює шестеро людей, вони виконують дуже делікатну роботу», – зауважив Кирилич.

Фонди наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка нараховують близько 3,5 екземплярів. Бібліотека багата на стародруки, інкунабули, які походять із часів, коли університет у Львові був єзуїтським колегіумом. Наказ міністра освіти Дмитра Табачника прирівняв львівський виш до тих, що є значно молодшими за нього і не мають настільки багатих і цінних фондів.

Загалом наказ міністра передбачає звільнення 53-х працівників бібліотеки з-понад 160. Людей попередили про скорочення. До березня їм, відповідно до закону, буде нараховуватися зарплатня. Впродовж двох місяців університет намагатиметься вирішити питання їх працевлаштування.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути