chrome firefox opera safari iexplorer

За роки незалежності науковців в Україні стало втричі менше

28 січня 2013 о 09:04

З 1991 року чисельність вчених-дослідників в Україні скоротилася втричі. Всього в наукових установах державного, підприємницького та освітнього секторів науки 135 тис. осіб — 0,7% зайнятого населення країни.

З них 70 тис. — дослідники (16 тис. кандидатів наук, 4 тис. докторів наук і 50 тис. виконавців наукових та науково-технічних робіт без наукового ступеня), пише ZN.UA.

Для порівняння — в сусідніх країнах скорочення наукових працівників за останні десятиліття було значно меншим, ніж в Україні, і на сьогодні чисельність працівників наукових організацій у Росії й Білорусі становить 1,1% та 1,3% зайнятого населення.

Державне фінансування наукової сфери в Росії і Білорусі також вище — 0,57% і 0,76 від ВВП відповідно, що в 2-3 рази більше, ніж в Україні.

У 2011 році в нашій країні ВВП у фактичних цінах склав 1 трильйон 316,6 мільярдів гривень. З них обсяг фінансування витрат на виконання наукових та науково-технічних робіт за рахунок державного бюджету — лише 3860 млн. грн. (0,29% ВВП).

Це в шість разів менше, ніж передбачено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльності», згідно з яким «держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім витрат на оборону) у розмірі не менше 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту України».

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути