chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігівська «Просвіта» вимагає від Нацради повернути в радіоефір українську мову

28 січня 2013 о 12:13

Правління чернігівського обласного товариства «Просвіта» ухвалило звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка своїм рішенням № 2558 від 26 грудня минулого року визнала переможцем конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням частоти 105,9 МГц у Чернігові ПрАТ «Студія «Європозитив», м. Київ (вихідні дані: «Європа плюс»).

«Своїми рішеннями про розподіл частотного ресурсу Національна рада створила небезпечний прецедент, коли в українському Чернігові — адміністративному центрі області, де 89% населення вважають рідною українську мову, 14 з уже 15 ефірних FM-радіостанцій ведуть трансляцію іноземними мовами», — йдеться в заяві просвітян.

«Просвіта» вказує на зневажання прав українців: «Порушниками програмних концепцій мовлення, особливо в частині дотримання заявлених мовних пропорцій, є чи не основна маса ретрансляторів іноземних станцій в обласному центрі. Всупереч заявленим (до 92% часу під україномовний продукт) майже весь ефір заповнений російською і англійською мовами. На колись місцевих чернігівських частотах (101,8 МГц; 107,7 МГц) також ведуть мовлення немісцеві й неукраїнські радіостанції — «Радио Шарманка» (всупереч заявленим 92% україномовного наповнення) и «Радио Рокс» відповідно, завдаючи невиправної шкоди задоволенню інформаційних і культурних потреб чернігівців».

Правління чернігівської «Просвіти» вимагає відібрати ліцензію у «Європи плюс» та здійснити перевірки діяльності бізнес-структур, що ретранслюють іномовні станції, у т. ч. «Радио шансон», «Русское радио» і т. п., на предмет відповідності їхніх ефірів заявленим програмним концепціям.

Просвітяни виступають за те, щоб влаштувати прозорий конкурс із пріоритетним наданням частот під місцеве, українське і суспільно важливе громадське мовлення як важливий фактор розвитку місцевої громади з неухильним дотриманням мовниками заявлених програмних концепцій.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути