У Тальному Черкаської області невдовзі припинить існування музей історії хліборобства, відомий в усій країні. Велика кількість експонатів, у тому числі й унікальних пам'яток трипільської культури залишаться без господаря.
На фінансування закладу в районної адміністрації немає грошей. Директор музею Вадим Мицик розрахувався, пише Gazeta.ua.
Тим часом київські археологи вже висловили готовність забрати найбільш цінні експонати у столицю.
«У 2006 році нас виселили з приміщення палацу графів Шувалових, нібито, щоб дати змогу будівельникам розпочати реставрацію палацу в рамках програми „Золота підкова Черкащини“, – розповідає колишній директор Вадим Мицик. – Грошей на реставрацію постійно бракувало. Палац розбомбили, а відновити не змогли. Так і покинули. Решту розікрали вандали».
За словами чоловіка, у нової влади грошей на музей і поготів не було.
"Нам постійно обіцяли надати нове приміщення, зробити в ньому ремонт. 6 років годували обіцянками. У грудні забрали останні 42 тисячі й перекинули їх на будинок пристарілих. Районна рада ухвалила новий бюджет. Дала гроші на 2-місячне існування музею, щоб люди розрахувалися й стали на біржу. Єдиною згадкою про музей залишилася табличка на об'їзній дорозі за Тальним: «Trypilska kultura. Museum», — зазначив Мицик.
Серед великої кількості трипільських експонатів у музеї зберігалися інші пам'ятки старовини: мідна козацька кварта ХVI століття з двома ручками, речі часів Київської Русі, римська та грецька кераміка.
Найцінніші експонати хочуть забрати до столиці київські археологи.