chrome firefox opera safari iexplorer

У Національну оперу України повертаються зірки європейської сцени

06 лютого 2013 о 09:33

На початку лютого у Національній опері України пройдуть виступи відомих українських виконавців, які в останні роки стали частиною світової музичної культури.

В рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» в репертуарних виставах театру візьмуть участь Ольга Микитенко, Валентин Пивоваров, Маріан Талаба і Олег Кулько.

У різний час із творчим причин кожен із них був змушений покинути Україну. Всі ці співаки вже зробили кар'єру в Європі та у Росії. Без їхньої участі не обходяться знакові оперні прем'єри сучасності.

Наприклад, тенор Маріан Талаба став не тільки солістом віденської опери, але і справжнім улюбленцем європейської публіки. Ольга Микитенко сьогодні — провідна солістка у німецькому Aalto Theater в Ессені. Бас Валентин Пивоваров — соліст театрів в Маріборі (Словенія) і Сант-Галлі (Швейцарія). А тенор Олег Кулько активно задіяний у репертуарі Большого театру Росії.

Зірки візьмуть участь у виставах лютневого репертуару Національної опери. Маріан Талаба постане в партії Хосе («Кармен» Жоржа Бізе), Ольга Микитенко 9 лютого — в партії Віолетти («Травіата» Дж.Верді). Партію Греміна («Євгеній Онєгін» П.Чайковського в постановці Ірини Молостової) виконає Валентин Пивоваров, Калафа («Турандот» Дж.Пуччіні) — Олег Кулько.

Також ведуться переговори щодо участі Валентина Пивоварова в опері Дж.Верді «Дон Карлос» (партія Великого Інквізитора). Головний режисер Національної опери Анатолій Солов'яненко, постановник цього спектаклю, повідомив ZN.UA, що проект «Українські оперні зірки у світі» — це своєрідне продовження акції «На Україну повернусь».

«Ця ідея виникла тому, що в останні роки існування Радянського Союзу і в перші роки нашої незалежності з України у пошуках кращої долі, а також заради творчої реалізації виїхали багато талановитих виконавців, артистів балету. Тільки деякі з них отримали світове визнання і сьогодні працюють на престижних сценах. Шкода, що останнім часом не всі з них мали можливість виступити в Україні, а їхній потенційний глядач і шанувальник був позбавлений можливості зустрічі з їхньо. чудовою майстерністю. Тому проект „Українські оперні зірки у світі“ подарує українським шанувальникам опери унікальну можливість зустрічі з прекрасними вітчизняними виконавцями, які сьогодні працюють за кордоном», — каже Солов'яненко.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути