chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні скасують таємницю усиновлення для дитини?

30 січня 2013 о 16:22

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко ініціює скасування таємниці усиновлення для дитини, яку усиновили. На думку дитячого омбудсмена, дитина має право знати про своє походження.

Про це Павленко повідомив 30 січня під час робочого візиту на Львівщину.

За його словами, такі зміни пропонуються для більш ефективного контролю дитини в сім’ї усиновителів.

«Ми підготували відповідний проект закону. Він передбачає скасування таємниці усиновлення з погляду батьків і дитини. У той час зберігаються обмеження доступу до інформації про усиновлення, зокрема, з погляду біологічних батьків. Розголошення інформації ззовні може бути тільки за згодою усиновителя. Пропонується зберегти кримінальну відповідальність за розголошення таємниці усиновлення», – повідомив дитячий омбудсмен.

«Таємниці усиновлення для дитини не може бути і це порушення права дитини знати про своє походження», – переконаний Павленко.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути