chrome firefox opera safari iexplorer

На заході України зріють шахтарські бунти

01 лютого 2013 о 11:37

2 лютого у Червонограді та Нововолинську одночасно пройдуть мітинги шахтарів.

Як уже неодноразово писав “Високий замок”, влада вирішила ліквідувати цього року шість шахт у Львівсько-Волинському басейні, незважаючи на те, що більшість з них іще не відпрацювали свій ресурс. Як наслідок, на вулиці можуть опинитись майже шість тисяч людей.

У Червонограді шахтарі оголосили про готовність до протестів.

Та справа не лише у ліквідації збиткових шахт. Уже найближчим часом без роботи можуть опинитись абсолютно усі гірники регіону та працівники збагачувальної фабрики — бо їхнє вугілля ніхто не купує.

Місцевим вугіллям завалені і бункери збагачувальної фабрики, і шахти. Оскільки вугілля ніхто не купує, підприємства не мають виручки, тож не мають коштів ані на зарплати, ані на те, аби заплатити за електроенергію.

“Компанія ДТЕК, якій тепер належать Бурштинська та Добротвірська ТЕС, не дає згоди на завантаження. ДТЕК — компанія Рината Ахметова, тому їм вигідніше возити вугілля зі Сходу, бо там у нього є свої шахти, – каже голова Львівської територіальної ради профспілки працівників вугільної промисловості Олег Турчин. – Поки що усі наші спроби привернути увагу до проблеми марні. Якщо влада і надалі не вживатиме заходів, то після мітингів у Червонограді та Нововолинську будуть протести у Львові та Луцьку. Якщо буде потрібно — шахтарі поїдуть до Києва. Люди доведені до відчаю”.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути