chrome firefox opera safari iexplorer

15 лютого з українських аптек зникне 1,3 тис. ліків

04 лютого 2013 о 11:09

З 15 лютого з українського фармацевтичного ринку зникне близько 1,3 тис. найменувань лікарських засобів через невідповідність GMP-стандарту. Про це УНН сказав Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення розвитку фармації, здійснення фармацевтичної діяльності, виробництва та обігу виробів медичного призначення, розвитку сучасних медичних технологій Андрій Шипко.

А.Шипко зазначив, що наразі в Україні зареєстровано близько 10 тисяч готових лікарських засобів, з них вітчизняних – близько 3 тис., іноземних — 7 тис. Основним методом контролю за якістю та ефективністю ліків є GMP-стандарт.

«Впродовж минулого року, за результатами інспектувань Держлікслужбою, відповідність нормам GMP не підтверджено для 78 виробництв, які знаходяться не тільки в країнах, що розвиваються, але й в деяких розвинених. Їх продукція налічує 1,3 тис. найменувань, які з 15 лютого 2013 року не будуть допущені на ринок України. Це близько 150 міжнародних непатентованих найменувань», — сказав В.Шипко.

Нагадаємо, за словами генерального директора Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Людмили Безпалько після введення в Україні GMP стандару в Україну не завозитимуть лікарські засоби, які вироблені не в умовах міжнародного стандарту якості “Належна виробнича практика” (GMP).

«Таким чином з прилавків аптек мають зникнути препарати сумнівної якості, які можуть нашкодити здоров’ю українців. Щодо українських препаратів, то такі стандарти у нас діють вже майже чотири роки», — зазначила фахівець.

Розділи: Суспільство

15 травня

Інші дати
Микола Країнський
1869 –  український психіатр і психолог. Відомий працями з патології епілепсії. Першим висунув гіпотезу про захисний характер епілептичного припадку, під час якого в організмі руйнуються накопичені отруйні речовини.
Розгорнути
Микола Соловцов (Федоров)
1857 –  театральний діяч, драматичний актор, режисер; фундатор першого стаціонарного театру у Києві (1891 р., тепер Національний академічний театр руської драми імені Лесі Українки).
Розгорнути
Народився Віктор Васнецов
(1848, с. Лоп'ял, Росія - 1926) - російський живописець. Один із авторів розписів у Володимирському соборі в Києві
Розгорнути
Народився Панас Саксаганський (Тобілевич)
(1859, с. Кам»яно-Костувате, Миколаївська область – 1940), український актор, режисер, драматург і педагог школи М.Кропивницького, корифей українського побутового театру.
«Сцена…— мій кумир, театр — священний храм для мене!» (Панас Саксаганський)
Розгорнути
Народився Михайло Булгаков
(1891, м. Київ - 1940) – письменник, драматург і театральний режисер. Автор романів «Біла гвардія», «Майстер і Маргарита», «Собаче серце».
«Ах, які зірки в Україні. От майже сім років живу в Москві, а все ж таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді болісно в поїзд… і туди. Знову побачити яри, занесені снігом, Дніпро… Немає красивішого міста на світі, ніж Київ». (Михайло Булгаков)
Розгорнути
Народився Павло Скоропадський
(1873, м. Вісбаден, Німеччина - 1945) - український громадський, політичний і військовий діяч, гетьман Української Держави у 1918 році.
Розгорнути
Народився Ілля Мечников
(1845, с.Мечнікове Харківська область - 1916) - український науковець, один з основоположників еволюційної ембріології, порівняльної патології, імунології і мікробіології. Лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної системи».
Розгорнути