chrome firefox opera safari iexplorer

Найстарша українська матір переховує малу доньку від лікарів та соцпрацівників

23 лютого 2013 о 09:16

Два роки виповнилося доньці найстаршої мами в Україні. Валентина Підвербна народила дівчинку у 66. І відтоді ховає маленьку Анну-Марію від лікарів і сусідів, не кажучи вже про незнайомих.

Містом ширяться чутки, що дівчинка німа і досі не вміє ходити, — йдеться в сюжеті «ТСН».

Вона тікає від медиків, соціальних працівників чи журналістів. Старанно ховає обличчя доньки за кількома ковдрами та дощовиком.

Дівчинка намагається висунути ніс із візочка, а потім знову ховається углиб. І все це — без жодного звуку. Так і з'явилися чутки, що дівчинка не ходить і не говорить.

Вікна у їх оселі, як завжди, щільно зашторені, адже жінка боїться чергового сплеску популярності.

Медики підтверджують, при народженні у дівчинки виявили вади нирок та дисплазію тазостегнових суглобів. Але оглянути дитину ортопеди так і не змогли. Тому, чи позначилася хвороба на здатності ходити, медики можуть лише здогадуватися.

Кажуть, що кілька місяців тому матір приходила за довідкою до лікарні, то бачили, що дитина стояла.

Психологів турбує, що розвиток дитини гальмується через дефіцит спілкування. Анні-Марії побільше б гратися із однолітками. Це необхідно дівчинці, як їжа та сон, а надто — на третьому році життя.

Мовляв, коли дитина бачили лише одного дорослого і копіює його міміку і руху, то їй дуже важко розвиватися. Але поки що Валентина Підвербна у свій маленький світ не впускає нікого. Вона по-іншому розуміє турботу про своє довгождане дитя.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути