chrome firefox opera safari iexplorer

Парламенту запропонували висловити недовіру Нацраді з телерадіомовлення

07 березня 2013 о 08:56

Комітет з питань свободи слова та інформації запропонував Верховній Раді висловити недовіру Національній раді з питань телебачення та радіомовлення.

Про це заявив голова комітету з питань свободи слова та інформації, депутат від «Батьківщини» Микола Томенко.

За його словами, у середу його комітет розглядав питання звіту Нацради за 2012 рік.

«За результатами дискусії, яка мала місце в комітеті, відбулося голосування, за яким більшість із присутніх членів комітету прийняла рішення не схвалювати звіт Нацради», — цитує Томенка його прес-служба.

«Аргументами на користь цього рішення стали непрозорі та заангажовані рішення Нацради щодо цифрового мовлення, відсутність підтримки у розбудові FM-мережі Національної радіокомпанії та обласних радіокомпаній, нереагування на порушення законодавства щодо спонсорства та рекламування алкогольних напоїв тощо», — йдеться у заяві.

«Проти» ухвалення звіту проголосували Абдулін , Княжицький, Раупов, Мірошниченко, Томенко. Два народні депутати, Бондаренко та Баграєв, голосували за схвалення звіту. Народний депутат Кондратюк утрималася від голосування, а депутати Стець та Голуб не брали участі в голосуванні", — додали у прес-службі.

Водночас Микола Томенко зазначив, що рішення комітету про недовіру має рекомендаційний характер, остаточне рішення ухвалить Верховна Рада.

«Ми будемо рекомендувати Верховній Раді не схвалювати звіт Нацради і, таким чином, висловити їй недовіру, виходячи з того, що він не виконав покладені на нього функції», — підкреслив голова комітету.

Томенко зазначив, що на засіданні висловлювалися зауваження про «монополізацію теле-і радіопростору, непрозорі рішення щодо видачі ліцензій на цифрове мовлення, позбавлення телеканалів Ера, 2 +2, ТВі та інших на цифрове мовлення».

Голова Комітету нагадав, що, відповідно до закону про Національну раду з телерадіомовлення, склад ради формується парламентом і Президентом. «На жаль, ми не зможемо поміняти (членів Нацради), і необхідно також рішення президента», — зазначив Томенко, додавши, що поки такого рішення Президент не приймав.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути