chrome firefox opera safari iexplorer

Пацієнти з хворими нирками сьогодні пікетують Кабмін

14 березня 2013 о 12:03

Понад 100 українських пацієнтів з хворими нирками пікетуватимуть Кабмін сьогодні, 14 березня, у Всесвітній день захисту людей з захворюваннями нирок, з вимогою забезпечити їх належним лікуванням.

Про це УНН повідомили в Черкаській обласній Громадській організації інвалідів хворих на хронічну хворобу нирок «Відродження життя».

Акція протесту розпочнеться о 12:00 під стінами Кабінету Міністрів України.

Приводом для проведення акції протесту стала ситуація, що склалась довкола фінансування лікування методом гемодіалізу хворих з хронічною хворобою нирок V ступеню у Черкаському Центрі гемодіалізу. Проте окрім цього, пацієнти також хочуть звернути увагу влади та ЗМІ на інші проблеми, з якими вони стикаються, а це і черги на отримання лікування, і переповнені діалізні центри при обласних лікарнях у більшості регіонів України, і нестача апаратів для проведення процедури гемодіалізу, і ситуації за яких люди змушені купувати дорогі ліки за власні кошти, та ряд інших проблем.

Пацієнти вимагатимуть від Президента, прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я не позбавляти їх права на життя та втрутитись у ситуацію, що склалась у сфері надання медичної допомоги людям з хворими нирками, а також довкола фінансування німецьких діалізних центрів.

Окрім пацієнтів з Черкаського Центру гемодіалізу, участь у акції протесту також візьмуть хворі з Івано-Франківська, Запоріжжя, Луганська, Києва та інших міст.

Довідка

За даними «Національного реєстру хворих на хронічну ниркову хворобу» в Україні нараховується близько 450 000 людей з хронічною хворобою нирок. Нині держава забезпечує гемодіалізом лише 15% від усієї кількості хворих, що потребують такого лікування.

Держава, за рахунок власних потужностей, не спроможна забезпечити гемодіалізом усіх хворих, хто цього потребує.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути