chrome firefox opera safari iexplorer

Де можна відсвяткувати Масляну на вихідних у Києві. Програма

15 березня 2013 о 11:06

Масляна-2013 буде багата млинцями та народними гуляннями. Де провести найближчі вихідні, розповіла Афіша bigmir)net.

Мамаєва слобода

У Мамаєвій слободі Масляна 2013 пройде під девізом Вареники проти млинців. Адже здавна козаки говорили, потішаючись над млинцями москалів, що на Масляну «... і турки вареники їдять!». Тому тут будуть віддавати данину українському варенику із сиром, яких місцеві господині наліпили понад 10 тисяч. Також пройде обряд Колодія, а на слобідському ярмарковому майдані відбудуться традиційні змагання зі швидкісного поїдання українських вареників і російських млинців. Початок о 12:00.

Дістатися до місця можна тролейбусами 27, 27к від Шулявки або маршрутками 433 (від бульвару Тараса Шевченка), 427 (від Палацу Спорту), 454 (від Південного вокзалу).

Вхід до Мамаєвої Слободи: дошкільнята – безкоштовно; школярі – 20 грн; громадяни України – 50 грн; іноземці – 100 грн.

Пирогово

У Музеї Пирогово будуть проводжати зиму і зустрічати весну — святкувати Масляну і Колодія. Гості разом з фолк-колективами та музейною групою Дам лиха закаблукам стануть учасниками стародавніх обрядів, народних забав та ігор, поласують традиційними варениками із сиром і сметаною, різними млинцями, узваром, напоями з трав і меду. А народні майстри з усіх куточків України продемонструють найкращі зразки своєї творчості. Кульмінацією свята о 12:00 стане хода із наступним спалюванням солом'яного символу зими — Кострубатого Діда. Закінчиться все о 17.00.

Дістатися до Пирогова можна від ст. м. Виставковий центр маршрутками 156, 172 або тролейбусом 11.

Ціна: дорослі — 30 грн., діти і студенти — 15 грн.

Парк Київська Русь

О 13:00 у Парку Київська Русь жителі Стародавнього Києва запрошують до себе на святкування Масляної. У програмі обіцяють смачні гарячі млинці і ароматну медовуху, різні конкурси з призами і, зрозуміло, спалювання опудала на багатті, щоб всі негаразди обходили стороною. Також заплановані театральні постановки. А на завершення вечора покажуть вогняне шоу та феєрверк.

Парк Київська Русь розташований у селі Копачів Обухівського району. Дістатися можна маршрутками від метро Видубичі.

Ціна: дорослі — 90 грн., пенсіонери — 50 грн., дітям безкоштовно.

ВДНГ і Масляна із СТБ

З 11:00 на території ВДНГ телеканал СТБ проведе масштабний кулінарний фестиваль, де буде представлено 100 видів млинців. Відвідувачів очікують народні гуляння, змагання, кулінарні шоу та майстер-класи від відомого шеф-кухаря Ектора Хіменес-Браво і учасників проекту МастерШеф. Також гості зможуть покататися на найвищій сніжній гірці, подивитися на спалювання солом'яного опудала, відвідати виставку солом'яних і крижаних скульптур, подивитися виступ фіналістів проекту Х-фактор, Україна має талант, Танцюють всі! і найкращих українських фольк-груп. Фінальним акордом першого дня фестивалю стане шоу за участю танцюристів, театру вогню і фаєр-шоу. А на закритті 17 березня о 20:00 виступить сам Олег Скрипка у супроводі LeGrandOrkestra.

Ціна: дітям до 8 років — безкоштовно. Є один нюанс: до 15 березня вартість квитків буде 80 грн. для дорослих і 40 грн. для дітей. А в дні фестивалю — 100 і 50 грн. відповідно.

Розділи: Традиції

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути