chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відсвяткувати Івана Купала можна буде на будь-який смак

07 липня 2012 о 09:18

У цю суботу у Києві можна буде відзначити День Дніпра, стати свідком міжнародного лицарського турніру, майстер-класу з плетіння вінків, а також взяти участь у різноманітних народних розвагах.

Так, у столиці на Подолі 7 липня святкуватимуть «День Дніпра». Цьогоріч організатори запрошують усіх охочих долучитися до параду вишиванок.

Святкова хода, яка відбудеться на вулиці Петра Сагайдачного, розпочнеться о 15:00, а продовжиться дійство на Контрактовій площі.

У програмі свята: лицарський турнір, конкурс краси «Дніпровська русалонька», нагородження переможців дитячого творчого конкурсу «Дніпро – річка моєї Батьківщини».

Увечері відбудеться святковий гала-концерт за участю відомих виконавців, серед, яких своїми виступами порадують гурти «Тартак», «Сварожичі» та «Пісняри».

У зв’язку з проведенням заходу, 7 липня з 11:00 до 22:00 буде перекрито дорожній рух на Контрактовій площі.

У козацькому селищі «Мамаєва Слобода» (Київ, вул. М. Донця, 2) відбудеться Третій міжнародний великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая».  7 липня гості селища побачать цікавий парад-презентацію лицарських команд, показові виступи команд (стички, джигітовка), а також стануть свідками першого кола змагань.

У «Парку Київська Русь», що у селі Копачів Обухівського району Київської області, теж очікується насичена програма до свята Івана Купала. Так, 7 липня на вас чекають урочистий ритуал «Посвяти гостей Парку в жителі Древнього Києва», майстер-клас із плетіння вінків, захопливе дійство «Князівське полювання» від кінного театру «Парк Київська Русь», потіхи та забави з рядженими — ведмедем, козою та скоморохами, демонстрація та уроки з володіння середньовічною зброєю за участю глядачів, майстер-клас зі слов’янської каліграфії.

У вечірній програмі — запальні слов’янські танці, середньовічний мега-хоровод з гостями Парку, стрибки через вогнище, ворожіння та старовинний обряд спалюванням опудала Купали.

А за 6 км від Києва, у с. Нові Петрівці, на гостинному подвір’ї Хутору Савки вас чекатимуть справжні Купальські вечорниці.

Купальські вечорниці – це передусім нагода розважитись у колі шанувальників фольклору та власноруч долучитись до відтворення найцікавішого, як нам здається, свята літнього хліборобського циклу.

На вас чекає доброзичлива атмосфера, теплий сільський вечір, вінки з польових квітів, запах свіжоскошеної трави, холодний хлібний квас, співи і хороводи від фольклорного гурту «Володар», незвична екскурсія подвір’ям від пана Савки, традиційні довколохатні роботи селян та творчі майстер-класи.

А також видовищні обряди «Наряджання Івана», «Спалення Марени», «водіння куста» та багацько інших. І на останок – частування козацьким кулішем, чумацькою юшкою «Шарпанкою» та овочево-м’ясними стравами, приготованими прямісінько у польовій печі.

Гостем свята запрошено фольклорний гурт «Володар», який нещодавно представляв Україну на міжнародному етно-фестивалі Skamba Skamba Kankliai 2012, Вільнюс, 24-27 травня.

«Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути