chrome firefox opera safari iexplorer

Восени у продажу з’явиться Діловий щоденник українця на 2011 рік

20 вересня 2010 о 08:53

З нагоди 20-ої річниці незалежності України Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та видавництво «Генеза» підготували до друку «Український щорічник – 2011 (діловий щоденник українця)».

Ініціатор видання Микола Томенко пояснив, що основною ідеєю проекту було, щоб у ювілейний рік незалежності кожний день розпочинався не лише зі згадки про державні, національні чи релігійні свята, але й зі згадки про визначних українців. «Наш задум був такий, щоби кожен день розпочинався з інформації про народження на світ тієї людини, завдяки якій українська історія прославилася, українська культура стала визначною, українська держава стала реальністю. Якщо хочете, кожний день в перспективі мусив би стати «днем» Тараса Шевченка і «днем» Лесі Українки, «днем» Богдана Хмельницького і «днем» Ярослава Мудрого», — говорить Микола Томенко. Принцип відбору особистостей авторський, однак, в його основі ті постаті, які народилися в Україні, які присвятили своє життя Україні, які були виховані Україною або які, перебуваючи поза Україною, всіляко підтримували та пропагували свою батьківщину.

На думку автора ідеї, власники ділового щоденника по-новому відкриють для себе як досі незнані постаті інтелектуалів, державних та громадських діячів, які працювали в інтересах власного народу, так і вже відомих людей. Дізнаються авторів найвідоміших українських афоризмів та пісень, прочитають як Володимир Маяковський агітував вивчати українську мову, а Антон Чехов – перечитати «Кобзар» Тараса Шевченка, відкриють для себе лірику Івана Франка у перекладі Анни Ахматової та ще багато нового і цікавого.

Щорічник зроблений у форматі ділового щоденника та складений за принципом, що день розпочинається з дня народження визначного українця, згадки про державні, національні, професійні чи релігійні свята, визначні історичні події тощо.

Окрім того, у ньому буде розміщено багато корисної статистичної інформації, а на кожний день буде запропонований афоризм дня, який пов'язаний з творчістю визначної особистості, що народилася в цей день чи зі своєрідною тематикою дня. «Український щорічник – 2011 (діловий щоденник українця)» поступить у продаж в жовтні цього року.



30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...