chrome firefox opera safari iexplorer

На європейській першості з важкої атлетики Україна завоювала 5 медалей

15 квітня 2013 о 11:26

Збірна України з важкої атлетики навіть без олімпійського чемпіона Олексія Торохтія і бронзової медалістки Юлії Калини вдало виступили на чемпіонаті Європи в Тірані. Наша команда завоювала дві золоті, срібну та бронзову нагороду.

Слідом за перемогою Юлії Паратової у жіночої збірної золотом відзначилася і Світлана Чернявська у категорії до 75 кг. Надія Миронюк (до 69 кг) і Ганна Козенко (понад 75 кг) фінішували на третьому місці.

Трохи не пощастило досвідченому атлетові Артему Удачіну (категорія понад 105 кг), який у результаті отримав срібну медалль. Його результат у двоборстві 442 кг (200+242 кг) став таким самим, як і у росіянина Руслана Албегова (195+247 кг).

Лише додаткове правило, згідно з яким перевагу при рівності показників має той спортсмен, у якого менша особиста вага, вивело російського штангіста на перше місце. В Удачіна — 169,25, в Албегова — значно менше 155,85 кг.

Тим не менше, для Удачіна срібло — вже гарний результат, враховуючи, що востаннє він вигравав медаль чемпіонату три роки тому. Тоді на змаганнях в Антальї він був третім.

Відзначимо, що загальний залік впевнено виграла збірна Росії, другим став Азербайджан.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути