chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві на фестивалі короткометражок покажуть більше 200 фільмів

22 квітня 2013 о 14:04

З 24 по 28 квітня у столиці пройде II Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів — найбільший короткометражний кінофестиваль країни. Протягом п'яти днів глядачі зможуть побачити понад 200 фільмів з усіх континентів. Вхід майже на всі заходи фестивалю безкоштовний.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ організатори фестивалю, на глядачів чекають 29 блоків фільмів, серед яких спеціальні програми, національний фокус і ретроспективні лінії. У тому числі ряд національних панорам країн Сходу і Заходу, фільми з країн, де немає кіно, і ряд тематичних блоків. Серед них: кращі короткометражні жахи «Dark Side», стрічки про жінок і для жінок «Жіночі секрети», іспанські та італійські короткометражки «Hot Shorts», фільми на тему утопії і апокаліпсису «Futurism», Іранська школа кіно, «Амурний настрій», Російська панорама, «Sweet Sixteen», кіно з країн без кіноіндустрії «Terra Incognita», Авангардна світова анімація, блок дитячого кіно для найменших і їх батьків «Just for KIDS», «Політичні ігри», «Грецький прорив», панорама турецьких короткометражок «Турецькі солодощі» і Великий блок фестивальних хітів, у який увійшли фільми-зірки усіх топових світових фестивалів останнього часу.

У блок «Український фокус» увійшли українські фестивальні хіти — стрічки, що отримали визнання та нагороди світових фестивалів, ретроспектива Оксани Чепелик (експериментальне кіно та відео-арт), ретроспектива Євгена Сивоконя (анімаційні роботи майстра).

Серед іншого на фестивалі покажуть скандальну стрічку болгарського режисера Деяна Барарева «Ботев ідіот» (Ботев для болгар — як для українців Тарас Шевченко, і вилаяти його — те ж, що зганьбити «Кобзар»), а також фільм «Paradoxes» французького режисера Себастьяна Кулпа , що розповідає про український одіозний рух «Femen».

Головною локацією КМФКФ стане кінотеатр «Кінопанорама». Паралельно в науково-розважальному комплексі «Atmаsferа 360» буде йти вечірня програма фестивалю, в рамках якої демонструватиметься ряд спеціальних кіноблок. Кіношкола «Short Film School» розміститься в креативному просторі «Часопис».

Вхід майже на всі заходи фестивалю безкоштовний, виняток становлять конкурсна програма і чотири спеціальні події: «Hot Shorts», «Dark Side», «Sweet Sixteen» і «Жіночі секрети». Також у рамках фестивалю пройде ряд вечірок, де в неформальній обстановці можна буде поспілкуватися з українськими і зарубіжними гостями фестивалю.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути