chrome firefox opera safari iexplorer

Столітня виноробня князя Трубецького відкриває свої двері для туристів

23 квітня 2013 о 10:37

Історична будівля виноробні 1900 року з вежею і видовим майданчиком, в якому завершена реконструкція, стала справжньою Меккою для українців — цінителів вина. У виноробницькому господарстві Князя Трубецького обладнані дегустаційні зали, відновлено 8 галерей винних підвалів часів Трубецького, які використовуються для витримки і зберігання вин. Всі роботи планується завершити до липня — початку виноробного сезону.

Історія підприємства налічує 122 роки, і почалася з посадки перших сортових лоз винограду винарем Князем Трубецьким. З 2004 по 2009 р. проведена повна реконструкція підприємства. «Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького» перейшло виключно на переробку винограду міжнародних сортів, що виростає на виноградниках, розташованих на колишніх землях князя Трубецького.

У галереях старовинних підвалів часів Трубецького вина витримуються на глибині 10 м в дубових бочках протягом 6-18 місяців при постійній температурі 14 ºC і вологості 85%. «У творців нової історії Виноробного господарства князя Трубецького є мрія — відновити унікальний історичний об'єкт — замок-шато Петра Трубецького. Ми плануємо відкрити в Україні новий напрямок — винний туризм», — говорить керівник проекту «Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького» Світлана Лобус.

Скарбниця виноробні — унікальна колекція вин, яка налічує близько 10 тисяч пляшок. Близько 7 тисяч вин — спадщина радянського періоду. Це не тільки легендарні «Наддніпрянське», «ОксамитУкраїни», «Перлина Степу» — найкращих, «золотих» років.

Деякі вина з цієї колекції більше не випускаються: це марочне «Ркацителі Бериславське» і «Мускат» 1980 р. В 2013 році на полицях торговельних мереж і винних бутиків, а також в Horeca з'являться нові вина врожаю 11-12 року. Це якісно новий рівень вин Трубецького і вони будуть виділені новою етикеткою з акварельним малюнком, що зображають виноробню. У планах на 2013 рік — поповнення в лінійці преміум — створення першого купажного білого вина «КТ».

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути