chrome firefox opera safari iexplorer

Літо в Україні триватиме до жовтня

23 квітня 2013 о 15:19

Кліматологи прогнозують, що глобальне потепління позначиться і на майбутньому літньому сезоні. Літо 2013 року буде спекотним і довгим.

«Точні прогнози зробити складно, але, швидше за все, це літо буде більш спекотним, ніж попереднє. Про його настання ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перевищить позначку +15, а це відбудеться десь через два тижні», — повідомив виданню «Сегодня» заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За його словами, найтеплішими місяцями будуть липень і серпень: «У цей час будуть періоди дуже високої температури — до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні і вересні», — відмітив Прокопенко.

За словами кліматологів, в Україні клімат змінюється в бік потепління, і не виключено, що температура близько +25 збережеться ще в жовтні. В цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

«У найближчі сто років у нас буде ставати все тепліше і тепліше. Така зима, як минула, з середньою температурою до -8 і різким похолоданням наприкінці лютого або навіть в березні, стане нормою. А спекотні періоди влітку будуть тривалішими.

В той же час головною тенденцією можна вважати мінливість погоди — різкі перепади температур вже входять в норму. Крім того, збільшиться кількість та інтенсивність природних катаклізмів.

«Влітку варто чекати сильних злив з градом, восени — дощів, а взимку або навесні снігопадів, як у цьому березні. Як наслідок, нас чекають часті паводки», — підкреслила експерт-кліматолог, начальник відділу стратегічного планування Держагентства екоінвестицій Ірина Трофімова.

Нагадаємо, минуле літо 2012 року було найспекотнішим за всю історію метеоспостережень. Аномально висока температура в країні трималася кілька тижнів і досягала в деяких регіонах +41 градуса.

Джерело: Відомості
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути