chrome firefox opera safari iexplorer

Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди

  • 37100, Полтавська область, смт. Чорнухи, вул. Леніна, 45
  • (05340) 51-4-73,

  • з 9 до 17 год., перерва на обід з 12 до 13 год. Вихідний день: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн., для дітей – 1 грн. Екскурсійне обслуговування: для дорослих – 15 грн., для дітей – 8 грн.
Про музей:

У 1972 році на батьківщині Григорія Савича Сковороди, у Чорнухах, до 250-річчя від дня народження великого земляка було побудовано і відкрито меморіальну садибу батьків Григорія Сковороди та історико-краєзнавчий музей, який пізніше перейменовано у літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди. 

Сьогодні до музейного комплексу входять будинок, де розміщена літературна частина музею та меморіальна садиба батьків Григорія Сковороди. На території музею розташоване погруддя Г.С.Сковороди (скульптор М.Г.Коган) 

Перший зал літературної частини музейної експозиції – це коротка, але давня й багата історія селища Чорнухи у документах, картах, предметах побуту. Інші чотири зали розповідають про творчий та життєвий шлях філософа Григорія Сковороди 

Отриману інформацію про період дитинства Григорія Сковороди вдало доповнює меморіальна садиба його батьків, яка є окрасою музею, і складається з української хати, клуні, комори та криниці-журавля, де відвідувач потрапляє в нехитрий світ речей селянського побуту і вжитку ХVIII ст.  

Враження від перебування на батьківщині Григорія Сковороди доповнює відвідування галереї мистецтв, яка є чистиною музейного комплексу. Тут гості Сковородинівського краю мають можливість познайомитися з творчістю нащадків великого філософа.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути