chrome firefox opera safari iexplorer

Укрпошта вводить в обіг нові марки серії «Краса і велич України»

24 квітня 2013 о 11:29

Сьогодні, 24 квітня, вводяться в обіг та вважаються дійсними для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відділеннях поштові марки № 1281, № 1282 та поштовий блок № 109 з п’яти марок серії «Краса і велич України».

Про це повідомляє сайт Укрпошти.

1
Марка № 1281 «Аю-Даг (Ведмідь-гора), смт Гурзуф. Південний берег Криму»; номінал – 2,50 грн.
Аю-Даг – гора на Південному березі Криму. Із 1947 р. вважається пам’яткою природи. Тираж марки – 161 000 прим.

2

Марка № 1282 «м. Бахчисарай. Ханський палац»; номінал – 2,00 грн.
Ханський палац – пам’ятка історії та культури всесвітнього значення (16-18 століття). Він являє собою сад з затишними двориками, вкритими зеленню та квітами. Тираж марки – 173 000 прим.

3

Поштовий блок № 109 «Краса і велич України. Автономна республіка Крим» з п’яти марок № 1283 «м. Алушта. Долина привидів (Демерджі)», № 1284 «м. Керч. Церква св. Іоанна Предтечі, Х ст.» № 1285 «Панорама Південного берега Криму», № 1286 «Масандра. Винні підвали», № 1287 «Керченський заповідник. Пеліка».

На поштовому блоці із 5-ти марок зображено:

  • Долину привидів (Димерджі), м. Алушта («Долина привидів» — місце на південно-західному схилі гірського масиву Демерджі в Криму. Химерні фігури, що нагадують людські, створені вивітрюванням верхньоюрських конгломератів Демерджі. Долина привидів є пам’яткою природи місцевого значення з 1960, республіканського значення з 1981 р.);
  • Церкву св. Іоанна Предтечі, м. Керч (Церква св. Іоанна Предтечі – пам’ятник архітектури ранньосередньовічного візантійського зодчества X ст. Одна з небагатьох будівель, що збереглася з періоду розквіту Тмутараканського князівства (X-XI ст.);
  • Винні погреби Масандри (відомі винні підвали, що розташовані в селі Масандра АР Крим);
  • Пеліку (давньогрецька посудина, поширена в Аттиці та має форму амфори. Зберігається в Керченському заповіднику);
  • Панораму Південного берега Криму.

Тираж блоку – 65 000 примірників.

4

Художник марок, блоку та штемпелів Олександр Калмиков.

Фото з сайту ukrposhta.ua

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути