chrome firefox opera safari iexplorer

До Львова привезли скіфський золотий нагрудник та прикраси Русі

17 травня 2013 о 16:55

Понад 600 рідкісних артефактів виставки «Величні тисячоліття України» експонують на цокольному поверсі палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Експонати презентують 6,5 тисячоліть в історії України від часів Трипільської культури (V-IIдо н.е.) до Київської Русі (IX-XIIст. н.е.).

Львів’яни та гості міста можуть побачити скіфські бойові мечі «акінакі», кіммерійську кінську збрую, скіфські золоті пластини на одяг, скіфську царську гривну, золотий скіфський царський нагрудник із зображенням скіфа на дельфіні, який перетинає Чорне море. Також на виставці представлені золоті та срібні прикраси часів Київської Русі.

zaxid.net

 zaxid.net

Директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова розповіла, що із фондом «Платар» галерея співпрацює вже четвертий рік. За її словами, фонд зробив ремонт у залі античного мистецтва і в каплиці.

zaxid.net

 zaxid.net

Головний зберігач колекції «Платар» Марія Моторжина розповіла, що колекцію постійно поповнюватимуть новими експонатами. За її словами, все, що представлено на виставці, буде знайдено на території України. Здебільшого це знахідки людей на своїх присадибних ділянках, полях, які вони передали фонду.

zaxid.net

 zaxid.net

Завтра, 18 травня, у міжнародний день музеїв вхід буде вільним. В інші дні безкоштовно подивитися «Величні тисячоліття України» зможуть діти до 10 років та люди з особливими потребами, для дітей квиток коштуватиме 5 грн, для дорослих – 10 грн.

zaxid.net

 zaxid.net

Нагадаємо, спільно із фондом «Платар» у палаці Потоцьких наприкінці березня 2012 року відкрилася виставка «Золото античного світу», а в грудні 2011 року – «Золоті скарби зниклих цивілізацій». Також минулого року експонували «Код Трипілля».

zaxid.net

 zaxid.net

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути