chrome firefox opera safari iexplorer

З Хрещатика приберуть підроблені каштани і ще раз закуплять італійські

22 травня 2013 о 14:14

Київська влада планує пересадити з Хрещатика у столичні парки майже 300 каштанів, закуплені за 5,4 тис. гривень за саджанець під виглядом італійських каштанів Бріоті. При цьому Бріоті спробують закупити ще раз, повідомляє ТСН.

ТСН зазначає, що тендер на закупівлю каштанів проводила Київська міськдержадміністрація, купувалися дерева у італійців, у фірми з назвою «Професійний садівник». Однак її телефони не відповідають, а за адресою, вказаною в інтернеті, насправді знаходиться приватний будинок.

Як повідомлялося, згідно з висновками експертизи, проведеної фахівцями ботанічного саду ім.Фоміна, з'ясувалося, що з 285 каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева є каштанами Бріоті.

Київська влада стверджує, що саджанці каштанів Бріоті підмінили невідомі зловмисники. КМДА поставила питання про звільнення керівника КП утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Києва, оскільки він причетний до підміни, або не забезпечив контроль за постачанням каштанів.

У КМДА також зазначили, що сума контракту на постачання каштанів для міста склала майже мільйон гривень, однак коли виявилася фальсифікація, італійській фірмі заплатили лише 50% від контракту.

Нагадаємо, раніше прес-служба КМДА анонсувала, що до кінця квітня на Хрещатику висадять 289 каштанів Бріоті, у тому числі 115 подарованих спонсором. Вартість висадки одного каштана становить 5400 грн. — ця сума включає всі супутні витрати (доставка, підготовка ґрунту, роботи з висадки). Вартість одного дерева, подарованого спонсором, склала 6000 грн. Фахівці стверджують, що Бріоті — представники найбільш витривалого сорту каштанів у світі: вони не бояться молі і стійкі до захворювань.

Проте коли почали цвісти каштани, виявилося, що висаджені уздовж дороги дерева — звичайні кінські, на що вказують білі суцвіття. Прокуратура Києва розпочала перевірку з приводу закупівлі каштанів.

Джерело: dt.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути